Jak wyłączyć halogeny jako dzienne

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Pablo Escobar
    Classic
    • 2012
    • 24

    Jak wyłączyć halogeny jako dzienne

    Zamieszczone przez yunior81
    Powiem więcej są do !!!!!!!!
    nie są takie złe, ale mogłeś wybrać Bridgestone Potenza
  • lampion
    Ambiente
    • 2010
    • 198
    • Octavia II (1Z3)
    • CLCB 2.0 TDI CR 140 KM

    #2
    Jak wyłączyć halogeny jako dzienne

    Koledzy mam problem z magikiem który podłączył mi się komputerem do mojego szkodnika tzn. chciałem żeby mi włączyć światła dzienne i on myślał że ja chce żeby świeciły się przeciwmgielne i tak to ustawił. Gdy powiedziałem że mój szkodnik ma w światłach przeciwmgielnych drugie żarówki zaczął grzebać i znalazł opcję włączającą te światła. Problem jest tylko taki że nie umie wyłączyć przeciwmgielnych. I teraz świecą mi się światła dzienne i przeciwmgielne jako dzienne. A przeciwmgielnych nie mogę włączyć w czasie jazdy z pokrętła. I drugie co zwalił to otwieranie i zamykanie szyb z pilota. Ma ktoś może wiedzę jak to naprawić?

    Komentarz

    • Enriquez
      RS
      • 2009
      • 7685
      • Superb III (3V3)

      #3
      lampion,

      1. otwieranie zamykanie z pilota - bajt 3 bit 5 active
      2. dzienne w osobnych żarówkach obok halogenów - bajt 15 bit 6 active
      ... ale jak on ci uruchomił halogeny jako dzienne to nie wiem

      tu masz ściągawkę:
      Pozdrawiam
      Marcin

      Komentarz

      • lampion
        Ambiente
        • 2010
        • 198
        • Octavia II (1Z3)
        • CLCB 2.0 TDI CR 140 KM

        #4
        No tego to on sam nie wie. Użył jakiegoś innego programu nie VCDS-a i teraz działa to tak że jak wyłącza dzienne to wyłączają się też halogeny. A jak chce włączyć halogeny pociągając za pokrętło to nie działają. W przyszłym tygodniu będę chyba w łodzi więc podjadę do kogoś żeby to zobaczył bo trochę to irytujące. Poza tym nielegalne.

        Komentarz

        • kropeck
          RS
          • 2009
          • 2319
          • Octavia II (1Z3)
          • BLF 1.6 FSI 115 KM

          #5
          lampion, a dlaczego nie napiszesz skąd jesteś?
          Pozdrawiam,
          Michał

          Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

          Komentarz

          • lampion
            Ambiente
            • 2010
            • 198
            • Octavia II (1Z3)
            • CLCB 2.0 TDI CR 140 KM

            #6
            kropeck czy to skąd jestem ma jakieś znaczenie? Ale zaspokajając twoją ciekawość powiem Ci, że nie mam jeszcze swojego jednego miejsca na ziemi, a teraz pracuje w Maroku. Czy daje Ci to jakieś możliwości kontaktu ze mną?

            Komentarz

            • jakubd
              Ambiente
              • 2009
              • 165

              #7
              lampion: Lokalizacja w PL pomaga w skierowaniu do klubowicza i/lub zjazdu, gdzie można uzyskać pomoc. Ale faktycznie w Maroku jeszcze zjazdów nie robimy :P
              Co do konkretnego bajtu to nie wskażę, ale dam sobie na ręce popatrzeć, jak grzebię w centralnej elektryce - i była tam opcja (w moim sterowniku) DRL through front fog lights.
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=562238

              Komentarz

              • alfee
                RS
                S_OCP Member
                • 2007
                • 2583

                #8
                lampion, Najlepiej jakbyś wrzucił tu swoje aktualne kodowanie LC sterownika 09: Cent. Elect. i typ tego sterownika.

                Ale jak nie masz, to (chyba nie pomylę) musisz w bajci17 zmienić BIT 4 na "niezahaczony"
                i sprawdź jeszcze Bajt 20 jaką masz wartość. Powinno być 5C.
                A jak chcesz przednie światła mijania jako dzienne w trybie amerykańskim, to dobrze jest ustawić przyciemnienie na około 60-65% w Bajcie 8
                Alfee
                Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
                Kawasaki ER5 :-)

                Komentarz

                • lampion
                  Ambiente
                  • 2010
                  • 198
                  • Octavia II (1Z3)
                  • CLCB 2.0 TDI CR 140 KM

                  #9
                  Dzięki alfee. Postaram się to w tym tygodniu sprawdzić i dam znać co i jak.
                  P.S. Jeżeli używacie CB to mam świetny patent jak można je schować. Niestety wadą jest to, że musi być to Albrecht 6890 który nie jest tani.

                  [ Dodano: Wto 28 Cze, 11 23:12 ]
                  Więc pierwszy etap zrobiony tzn. halogeny jako dzienne wyłączone ale pojawiły się kolejne usterki: nie działa otwieranie oraz zamykanie szyb z kluczyka (wcześniej działało) i druga sprawa niby mam zaznaczoną funkcję "come living home" , a i tak nie działa. Mam jeszcze zgłosić się w piątek na dłuższe pogrzebanie w kompie ale przynajmniej widzę, że koleś ogarnia temat. W piątek jak podjadę to podsunę mu rozwiązanie enriquez-a zobaczymy czy sobie poradzi. Aha nie działają jeszcze przeciwmgielne z pokrętła i tak teraz się zastanawiam czy może ta funkcja come living home czegoś nie blokuje?

                  [ Dodano: Pią 01 Lip, 11 22:38 ]
                  Dzisiaj byłem w Łodzi i dokończyli mi to co zaczęli we wtorek. Wszystko działa tzn. szyby chodzą z pilota, dzienne również się świecą. Facet włączył mi nawet doświetlanie zakrętów. W każdym razie było mocno namieszane bo zajęło mu to godzinę zanim połapał się co i gdzie jest namieszane. Z szybami okazało się że ten magik wyłączył mi je z Maxi Dota. To co pisał Eriquez było włączone, a jednak nie działało. Chciałem jeszcze włączyć funkcję come living home i niby jest uaktywniona i widzę ją w Maxi Docie ale nie działa i tego nie mogliśmy rozgryźć, ale to może zostawię dla bardziej wprawnej ręki. Jest ktoś z okolic Łodzi albo Warszawy kto dobrze ogarnia temat? No chyba, że jakiś spocik jest planowany?
                  Pozdro

                  Komentarz

                  • Enriquez
                    RS
                    • 2009
                    • 7685
                    • Superb III (3V3)

                    #10
                    ok, temat halogenów jako dzienne w FL:

                    bajt 14 bit 1 active



                    leaving / coming home / automatyczne światła z czujnikiem deszczu/zmierzchu:
                    bajt 17 bit 4 active - wtedy ożywa czujnik zmierzchu i przełącznik z funkcją Auto.

                    Pozdrawiam
                    Marcin

                    Komentarz

                    • Big
                      RS
                      S_OCP Member
                      • 2007
                      • 6389

                      #11
                      Zamieszczone przez lampion
                      kropeck czy to skąd jestem ma jakieś znaczenie?
                      Nie ale w Polsce to co chcesz zrobić jest nielegalne i grozi za to mandat karny
                      Czarny Elegance

                      Komentarz

                      • kropeck
                        RS
                        • 2009
                        • 2319
                        • Octavia II (1Z3)
                        • BLF 1.6 FSI 115 KM

                        #12
                        Zamieszczone przez Big
                        Zamieszczone przez lampion
                        kropeck czy to skąd jestem ma jakieś znaczenie?
                        Nie ale w Polsce to co chcesz zrobić jest nielegalne i grozi za to mandat karny
                        Całe szczęście musiałoby komuś zależeć na tym, żeby to sprawdzać :-)

                        Natomiast faktycznie pytałem w kontakście ewentualnego spotkania.
                        Pozdrawiam,
                        Michał

                        Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                        Komentarz

                        • lampion
                          Ambiente
                          • 2010
                          • 198
                          • Octavia II (1Z3)
                          • CLCB 2.0 TDI CR 140 KM

                          #13
                          Dzięki Enriquez za info ale z tego co piszesz wynika że chyba u mnie funkcja come living home nie zadziała bo nie mam czujnika deszczu. Tzn. przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Masz może wolną chwilę w tym lub przyszłym tygodniu żeby spojrzeć?

                          Komentarz

                          Pracuję...